Nabízíme celkem 947 inzerátů

Přeskočit na hlavní obsahPřeskočit na vyhledáváníPřeskočit na menu


Vložit inzerát zdarma


Možnost registrace

Moje inzerátyHlavní stránka02 Pinč KníráčB Rotvajler

B RotvajlerB Rotvajler

Molossoidní plemena typu mastifa - Rotvajler je velká a střední (podle pohlaví) velká, robustní psí rasa. Zmíněn je už v dobách římské říše. Jméno nese po německém městě Rottweil. Rotvajler je výborný hlídací pes, ale dnes si ho lidé pořizují i jako skvělého rodinného společníka, pro jeho silnou povahu a vyrovnanost. Patří mezi klidná a inteligentní plemena s velkou mírou možné socializace a tolerance vůči okolí. Rotvajleři i přes zažitý názor nejsou zlí a „drsní“ psi, protože pes se stane zlým a drsným pouze v případě, že není svým pánem dobře veden. Rotvajler je vlídný, přátelský a miluje děti, je velmi oddaný, poslušný a rád pracuje[zdroj?]. Jeho zjev prozrazuje rozhodnost, chování je sebejisté, nebojácné a pes je pevných nervů. Na své okolí reaguje s velikou pozorností. V minulosti se plemeno používalo při hlídání stád římských legií a později zejména v Německu jako tažné. Řezníci využívali obrovskou sílu a poslušnost pro dopravu vozů masa a pro přepravu tržby pod obojkem. V současné době existují ve společnosti iniciativy snažící se zakázat tzv. bojová plemena, mezi které řadí i rotvajlery. Označení je zavádějící, jelikož pes nikdy nebyl šlechtěn pro boj a povahově se řadí mezi nejklidnější plemena. Dle německého řazení patří do 2. kategorie (1 - nebezpeční, 2 - zvláštní, 3 - přes 20kg nebo 40cm). Problém nastává, pokud majitel nezvládne psa vychovat a dostatečně socializovat. Útočící rotvajler díky své síle představuje výrazně větší nebezpečí než např. jezevčík, který se naopak řadí mezi nejagresivnější plemena. Rotvajlera je možno vycvičit i jako obranářského psa, přesto (nebo právě proto) však zůstává velmi klidným a na své lidi si nikdy nedovolí. Dokáže velmi dobře vycítit nebezpečí a své lidi chránit za každou cenu, je například běžné, že pokud jste s rotvajlerem na procházce a někoho potkáte, postaví se mezi vás a tohoto člověka. Snaží se vás tímto způsobem chránit pro případ, že by se na vás pokusil někdo zaútočit; v tom případě si můžete být jisti, že vám váš rotvajler pomůže. Neznamená to však, že by byl k cizím nepřátelský; pokud je dobře vychovaný, nechá se od cizích lidí klidně i pohladit, ovšem jen ve vaší přítomnosti.

Zobrazeno 0-3 inzerátů z 3

Tosa Inu, 2,5 letá fenka Praha

[05.06.2019] - Všechny lokality
Dohodou

náhled

Hledám nový domov pro svou fenku Tosa Inu s PP (daruji). Je zvyklá na děti a nedělá jí problém si s nimi hrát (3 a 8 let i jejich kamarádi) žije vedle koček, ale nehodí se k dalším psům. Doufám, že pro ni najdu dobrého chovatele, který ji přijme do své rodiny. Jsem k tomu ....

228x
Nabídka
Chybný inzerát Chybná kategorie
Editovat / Smazat / Topovat

Rotvajler

[17.08.2014] - Zlínský kraj
8 500 Kč

náhled

Štěňátko RTW s PP .Hravý, temperamentní pejsek, s předpoklady pro všestranné využití. Otec Ch. Ex Lib-Vach RTG 0/0, mnohokrát výborný, CAC, CACIB, BOB, Národní vítěz.... Matka Jesika Mi-Ji RTG 0/0, výborná, Nejlepší pracovní fena RTW 2012 - 3.m. Pejsek je očkovaný, odčervený. Další info na www.mi-ji.cz. K odběru ihned.

770x
Nabídka
Chybný inzerát Chybná kategorie
Editovat / Smazat / Topovat

Rotvajler

[26.07.2014] - Zlínský kraj
8 500 Kč

náhled

Chovatelská stanice Mi-Ji prodá štěňátka RTW s PP (pejsek). Hravý, temperamentní, vynikající předpoklady pro všestranné využití. Otec Ch. Ex Lib-Vach Matka Jesika Mi-Ji,pejsek je očkovaný, odčervený. Detailní info a foto na www.mi-ji.cz. K odběru ihned.

669x
Nabídka
Chybný inzerát Chybná kategorie
Editovat / Smazat / Topovat

1